Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Zakończenie ostatniej transzy obligacji PCC Rokita w ramach pierwszej w Polsce oferty kaskadowej

2014-09-10
5 września zakończyła się IV i zarazem ostatnia transza pierwszej kaskadowej publicznej oferty obligacji PCC Rokita serii BA, sprzedawanych przez Dom Maklerski BDM.

5 września zakończyła się IV i zarazem ostatnia transza pierwszej kaskadowej publicznej oferty obligacji PCC Rokita serii BA, sprzedawanych przez Dom Maklerski BDM.

W ramach oferty kaskadowej w ostatniej transzy sprzedanych zostało 50 000 szt. pięcioletnich obligacji wyemitowanych przez PCC Rokita w kwietniu tego roku. W sumie wartość obligacji we wszystkich czterech transzach wyniosła 17 mln zł.

Popyt na obligacje wśród inwestorów można określić jako duży. Dowodem na to mogą być wcześniejsze terminy zakończenia zapisów we wszystkich czterech transzach. Ostatnia miała trwać do 30 września, jednak w związku z dużym zainteresowaniem zakończona została już 4 września. Dzięki udogodnieniu, jakie tworzy formuła kaskadowa, obligacje ostatniej transzy były dostępne dla inwestorów przez prawie miesiąc. Wszystkie obligacje nabywane przez inwestorów w poszczególnych transzach oferty kaskadowej były już wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst.

Wysokość oprocentowania obligacji serii BA to 5,5% w skali roku. Mogły być one nabywane przez każdego, kto posiada rachunek papierów wartościowych jakiejkolwiek firmie inwestycyjnej. Zapisy na obligacje były przyjmowane przez Dom Maklerski BDM.

Obligacje PCC Rokita są pierwszymi w Polsce obligacjami oferowanymi w formule kaskadowej. Jest to model wygodny przede wszystkim dla inwestorów z uwagi na krótkie terminy związane z wprowadzaniem ich do obrotu na rynku obligacji i z dłuższą oraz bardziej regularną ich dostępnością. Model został wprowadzony do Polskiego prawa w 2013 roku. PCC Rokita i Dom Maklerski BDM jako pierwsi wprowadzili takie rozwiązanie. Kaskada oferta dobrze przyjęta została przez inwestorów.