Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Trwają zapisy na obligacje spółki PCC Rokita

2016-04-21
W ramach IV już Programu Emisji Obligacji PCC Rokita oferuje obligacje serii DA. Zapisy rozpoczęły się 13 kwietnia i będą trwać do 26 kwietnia 2016 r.

W ramach IV już Programu Emisji Obligacji PCC Rokita oferuje obligacje serii DA. Zapisy rozpoczęły się 13 kwietnia i będą trwać do 26 kwietnia 2016 r. Obligacje serii DA są papierami pięcioletnimi, oprocentowanymi w wysokości 5% w skali roku. Zapisy można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM.

Dodatkowe informacje dotyczące emisji obligacji serii DA:
· Ilość oferowanych obligacji: 250 tys.
· Cena nominalna: 100 zł
· Minimalna wartość zapisu: 100 zł
· Oprocentowanie: stałe, w wysokości 5%, odsetki wypłacane kwartalnie
· Przydział obligacji: 27 kwietnia 2016 r.

Podczas emisji obligacji serii DA spółka oferuje preferencyjne warunki przydziału dla wszystkich inwestorów, którzy w 2013 r. nabyli obligacje serii AC w ramach przeprowadzonej przez PCC Rokita emisji publicznej. Obligacje serii DA w pierwszej kolejności zostaną przydzielone inwestorom, którym w dniu 15 kwietnia 2013 r. zostały przydzielone obligacje serii AC, a którzy prawidłowo złożyli i opłacili zapisy na obligacje serii DA. Pierwszeństwo przydziału dotyczy ilości obligacji nie większej niż łączna liczba papierów serii AC przydzielonych danemu inwestorowi.

Nasza pięcioletnia, pozytywna historia aktywności na rynku obligacji sprawia, że PCC Rokita jest uznawana za „wizytówkę Catalyst”. Obecnie wpływy z emisji obligacji to jeden z filarów struktury finansowania działalności, poza kredytami, pożyczkami i innymi formami finansowania. Takie zróżnicowanie pozwala nam na optymalizację źródeł finansowania i zwiększa swobodę w podejmowaniu decyzji o zaangażowaniu zewnętrznych środków – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu.