Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Ruszają zapisy na obligacje PCC Rokita

2015-06-17
We wtorek, 16 czerwca 2015 r. rozpoczynają się zapisy na obligacje PCC Rokita serii CA oferowane przez Dom Maklerski BDM. Łączna wartość emisji obligacji serii CA to 20 mln zł.

We wtorek, 16 czerwca 2015 r. rozpoczynają się zapisy na obligacje PCC Rokita serii CA oferowane przez Dom Maklerski BDM. Łączna wartość emisji obligacji serii CA to 20 mln zł.

Emisja rozpoczyna III Program Emisji Obligacji prowadzony przez spółkę. I i II Program Emisji Obligacji, realizowane w latach 2012 – 2014, zakończyły się bardzo dużym sukcesem.

Obligacje PCC Rokita serii CA są pięcioletnie, oprocentowanie jest stałe i wynosi 5% w skali roku, a odsetki będą wypłacane kwartalnie. Wartość nominalna jednej obligacji to 100 zł, tyle wynosi również minimalny zapis.

Emisja skierowana jest do szerokiego grona inwestorów, w tym inwestorów indywidualnych. Spółka przewidziała preferencję w obejmowaniu obligacji nowej emisji inwestorom, którym przydzielono w dniu 18 grudnia 2012 r. obligacje serii AB.

Kolejna emisja obligacji jest dla nas naturalną aktywnością na rynku długu. Warto dodać, że przy tej emisji zastosowaliśmy mechanizm pierwszeństwa  w obejmowaniu nowych obligacji dla naszych obligatariuszy, którzy ponad dwa lata temu objęli w ramach oferty publicznej obligacje serii AB mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita.

Zapisy na obligacje serii CA PCC Rokita można składać do wtorku 23 czerwca br. w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM oraz przez Internet. Przydział obligacji nastąpi 25 czerwca br. Intencją spółki jest następnie wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku Catalyst, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

 Emisje obligacji postrzegamy jako proces wieloletni, podczas którego angażujemy się w relacje z inwestorami. Cieszy nas zaufanie, jakim obdarzyli nas dotąd inwestorzy, ponieważ w przypadku cyklicznych emisji obligacji to kwestia kluczowa. W ubiegłym roku także z sukcesem przeprowadzona została pierwsza emisja akcji. Od dnia pierwszego notowania kurs akcji  zachowuje się dobrze dla inwestorówstwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu. Podczas tej emisji stwarzamy również naszym obecnym inwestorom możliwość reinwestowania środków.  W trakcie trwania zapisów na obligacje nowej emisji, spółka dokona wykupu obligacji serii AB. Inwestorzy będą mogli więc od razu przeznaczyć otrzymane środki na sprawdzoną inwestycję – dodaje

 PCC Rokita przeprowadziła do tej pory już 7 publicznych ofert obligacji. Dwie pierwsze serie (seria A oraz seria AA) zostały już wykupione przez spółkę, a trzecia z kolei (seria AB) zostanie wykupiona 18 czerwca. PCC Rokita jako pierwsza spółka w Polsce przeprowadziła cały program emisji obligacji skierowany do inwestorów indywidualnych.