Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Rekordowa wartość zapisów na obligacje PCC Rokita

2016-05-20
Kolejna seria wyemitowanych przez PCC Rokita obligacji została uplasowana z prawie 80 procentową redukcją.

12Kolejna seria wyemitowanych przez PCC Rokita obligacji została uplasowana z prawie 80 procentową redukcją. Zapisy złożyło 497 inwestorów na rekordową wartość ponad 85 mln zł. To już druga transza obligacji w ostatnich dwóch tygodniach, ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem. Kolejna emisja była odpowiedzią na ponadprzeciętnie wysoki popyt na wyemitowane w kwietniu obligacje PCC Rokita (ponad 80 procentowa redukcja na drugim etapie przydziału).

Zapisy trwały od 4 do 10 maja 2016 r. Długi weekend majowy nie przeszkodził inwestorom w złożeniu zapisów na rekordowo wysoką kwotę – ponad 85 mln zł. PCC Rokita zaoferowała sześcioletnie obligacje serii DB o stałym oprocentowaniu w wysokości 5% w skali roku. Łączna wartość emisji wyniosła 20 mln zł. Oferującym był Dom Maklerski BDM S.A.

Wartość złożonych przez Inwestorów zapisów jest dla nas najlepszym dowodem na to, jak dobrze PCC Rokita jest postrzegana na rynku kapitałowym – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA. To kolejna emisja wpisująca się pozytywnie w historię PCC Rokita jako wiarygodnego emitenta. – dodaje .

Realizujemy naszą strategię stałej obecności na rynku obligacji – stwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA. Warunki rynkowe skłaniają nas do pozyskiwania finasowania od inwestorów indywidualnych, którym regularnie oferujemy obligacje na atrakcyjnych warunkach. – uzupełnia.

Cieszę się, że inwestorzy po raz kolejny obdarzyli emitenta zaufaniem. Warunki rynkowe sprzyjają wiarygodnym emitentom, jakim jest Grupa PCC Rokita – powiedział Tomasz Lalik, Dyrektor Wydziału Bankowości Inwestycyjnej DM BDM S.A.