Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Prestiżowe Wyróżnienie EcoVadis Silver za zaangażowanie w Społeczną Odpowiedzialność Biznesu (CSR) dla PCC Rokita SA.

2015-12-10
PCC Rokita, jedna z największych firm chemicznych w Polsce, pozytywnie przeszła audyt otrzymując Srebrne Logo i trafiając do elitarnego grona ok. 100 sprawdzonych producentów na świecie

PCC Rokita, jedna z największych firm chemicznych w Polsce, pozytywnie przeszła audyt otrzymując Srebrne Logo i trafiając do elitarnego grona ok. 100 sprawdzonych producentów na świecie, takich jak: Alcatel, BASF, Coca-Cola, Heineken, Henkel, Johnson & Johnson, Orange, SHELL czy Société Générale. PCC Rokita została włączona do globalnego łańcucha dostawców dbających o Społeczną Odpowiedzialność Biznesu (CSR) oraz zrównoważony rozwój. Znalazła się wśród 30% najlepszych firm ocenianych przez EcoVadis.

– To prestiżowe wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w badaniu zaangażowania w wypełnianie norm CSR. Cieszę się, że zostaliśmy docenieni za to, że realizując międzynarodową strategię uwzględniamy interesy społeczne. Pamiętajmy, że sukces firmy to nie tylko wypracowany zysk, ale troska o środowisko, poszanowanie praw człowieka i etyki w biznesie – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.

Wyróżnienie przyznane zostało przez międzynarodową platformę EcoVadis, której działalność obejmuje około 95 krajów na świecie, w 150 sektorach gospodarczych, i na której to znaleźć można indeksy odpowiedzialnych społecznie dostawców. Informacje te mogą pomóc wszystkim organizacjom lepiej zarządzać ryzykiem biznesowym w łańcuchu dostaw.

EcoVadis audytuje spółki, które pretendują do bycia akredytowanymi dostawcami produktów do wybranych podmiotów na całym świecie. Organizacja, w imieniu klienta przeprowadza audyty na dostawcach, poddając wnikliwej ocenie obszary działalności w zakresie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska czy etyki.

– Wykształcił się nowy model biznesu.To rewolucja zarówno w myśleniu jak i w działaniu. Firmy muszą przyjąć koncepcję Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, by móc skutecznie konkurować – dodaje Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA.

PCC Rokita jest kolejną firmą Grupy Kapitałowej PCC, która została wyróżniona przez EcoVadis. W ubiegłym roku Srebrne Logo otrzymał PCC EXOL.

EcoVadis jest międzynarodową platformą dla przedsiębiorstw angażujących się w Społeczną Odpowiedzialność Biznesu (CSR) oraz zrównoważony rozwój. Umożliwia przedsiębiorstwom dokonywanie oceny poziomu poszanowania środowiska i potrzeb społecznych przez ich dostawców na całym świecie. EcoVadis wykorzystuje swoją technologię oraz sieć ekspertów w celu udostępniania prostych i wiarygodnych Kart oceny społecznej odpowiedzialności dostawców obejmujących 150 kategorii zakupów, 21 wskaźników CSR i 140 krajów. EcoVadis ułatwia przedsiębiorstwom ograniczenie ryzyka i poprawę innowacyjności oraz efektywności w ramach ich sieci logistycznej.