Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

PCC Rokita i PCC EXOL Perłami Polskiej Gospodarki

2014-12-01

Grupa PCC Rokita oraz Grupa PCC EXOL zostały wyróżnione w Rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”, uznanym za najbardziej prestiżowy ranking wśród przedsiębiorstw w Polsce. Obie Grupy Kapitałowe otrzymały tytuł wyróżnienie w kategorii Perły Wielkie i znalazły się w gronie 38 najlepiej ocenionych organizacji w Polsce.

W piątek 7 listopada br. w Sali Balowej Zamku Królewskiego odbyła się gala, na której ogłoszono wyniki Rankingu „Perły Polskiej Gospodarki” oraz wręczono odznaczenia wyróżnionym przedsiębiorstwom. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, Prezesa Polskiej Akademii Nauk prof. Michała Kleibera oraz Rektora SGH w Warszawie prof. Tomasza Szapiro.

Zarówno Grupa PCC Rokita jak i Grupa PCC EXOL otrzymały nagrodę w kategorii Perły Wielkie – wyróżnione zostały za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce Tak prestiżowy tytuł jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Nagroda ma dla nas szczególne znaczenie z uwagi na wysoki poziom i międzynarodowy charakter Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki – powiedział Prezes Zarządu PCC Rokita Wiesław Klimkowski.

Ranking został zorganizowany przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego POLISH MARKET przy współpracy merytorycznej Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.  Współpraca POLISH MARKET z profesorami ekonomii trwa już od dwunastu lat. Efektem współpracy są badania nad kondycją polskich przedsiębiorstw oraz wybór tych, które uzyskują najlepsze wyniki.