Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Imponujące zainteresowanie inwestorów giełdową spółką chemiczną PCC Rokita

2017-10-12

PCC Rokita od lat stawia na wzorcowe relacje z inwestorami indywidualnymi. To oni mają istotny wkład w budowanie płynności polskiej giełdy. Inwestorzy kolejny raz pozytywnie odpowiedzieli na ofertę zakupu obligacji PCC Rokita.

PCC Rokita to absolutny pionier na rynku obligacji detalicznych, dedykowanych głównie inwestorom indywidualnym. Spółka od ponad 6 lat regularnie emituje papiery dłużne. Po raz kolejny PCC Rokita uplasowała z powodzeniem emisję obligacji. Była to już piętnasta emisja obligacji PCC Rokita, redukcja sięgnęła ponad 20%. W środę, 11 października br. emitent dokonał przydziału sześcioletnich obligacji, oprocentowanych w wysokości 5% rocznie. Ilość złożonych zapisów to 584 zapisy łącznie na ponad 31 mln zł. Oferującym był Dom Maklerski BDM S.A.

Inwestorzy od lat obdarowują nas swoim zaufaniem. Zakończona właśnie emisja kolejny raz dała dowód uznania dla PCC Rokita jako emitenta – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.

Działająca w branży chemicznej Grupa PCC Rokita rozwija się bardzo dynamicznie. Z roku na rok rosną wyniki finansowe Grupy. Te wypracowane za 2016 rok były na historycznie rekordowo wysokim poziomie. Grupa skutecznie realizuje zapowiadane inwestycje i chętnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami.

Bardzo dużego zainteresowania papierami dłużnymi PCC Rokita trudno nie łączyć również ze starannością, z jaką emitent pielęgnuje swoje relacje z inwestorami. W szczególności z inwestorami indywidualnymi.

„Nie ma w Polsce chyba drugiej spółki, która tak mocno stawia na relacje z inwestorami indywidualnymi. I relacje te buduje się przez cały czas. A nie na przykład tylko przy okazji emisji akcji, czy obligacji. I takie podejście przynosi efekty.” Rynek Obligacji

PCC Rokita regularnie wysyła swoim inwestorom newslettery, factsheety, kwartalnik PCC Chem News, publikuje prezentacje wynikowe. Spółka sukcesywnie też udoskonala swoje raporty okresowe. Motto przewodnie tych działań: transparentny, przyjazny i na bieżąco przekaz o tym, co ważne.

Nie dalej jak w minioną sobotę ponad 200 uczestników gościło na piątej edycji Dnia Inwestora. Inwestorzy z całego kraju zostali podjęci przez organizatorów w budynku hali, gdzie na co dzień prowadzona jest regularna działalność. Industrialny charakter miejsca spotkania idealnie komponował się z prezentacją na temat tego, czym spółka zajmuje się, o postępie w realizowanych inwestycjach oraz o bieżącej sytuacji finansowej.

Dzień Inwestora, czyli doroczne święto Inwestorów, którzy zaufali PCC Rokita i zdecydowali się na powierzenie jej swojego kapitału.

Kolejna udana emisja obligacji PCC Rokita jest ponowną weryfikacją atrakcyjności spółki, jak i oferowanych przez nią walorów.

Nasza oferta została pozytywnie oceniona przez rynek. Dla większości Inwestorów to atrakcyjna alternatywa dla produktów bankowych – stwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA. Przejawem rosnącego zainteresowania PCC Rokita jest także rekordowo wysoka frekwencja na cyklicznie organizowanym Dniu inwestora na terenie naszych zakładów w Brzegu Dolnym. Stwarzamy naszym inwestorom możliwość bycia w centrum zakładu i bezpośredniego kontaktu ze spółkami. Zarówno podczas tego wydarzenia, jak i przez cały rok jesteśmy do dyspozycji inwestorów otwarci na komunikację – uzupełnia.

„Imprezy tego typu to wciąż rzadkość wśród spółek z GPW, mimo iż są świetną szansą na zapoznanie inwestorów ze specyfiką ich biznesu.” Stockwatch

Na Catalyst notowanych jest obecnie dziewięć serii obligacji Rokity pochodzących z poprzednich emisji publicznych. W sumie PCC Rokita wyemitowała dotąd obligacje o łącznej wartości ponad 320 mln zł, z czego wartość wykupionych obligacji to 110 mln zł.