Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Imponujące zainteresowanie inwestorów giełdową spółką chemiczną PCC Rokita

2017-12-21

PCC Rokita od lat stawia na wzorcowe relacje z inwestorami indywidualnymi. To oni mają istotny wkład w budowanie płynności polskiej giełdy. Inwestorzy kolejny raz pozytywnie odpowiedzieli na ofertę zakupu obligacji PCC Rokita, złożona została ponadprzeciętnie duża ilość zapisów.

PCC Rokita to absolutny pionier na rynku obligacji detalicznych, dedykowanych głównie inwestorom indywidualnym. Spółka od ponad 6 lat regularnie emituje papiery dłużne. Po raz kolejny PCC Rokita uplasowała z powodzeniem emisję obligacji. Była to już szesnasta emisja obligacji PCC Rokita. W środę, 20 grudnia br. emitent dokonał przydziału sześcioletnich obligacji, oprocentowanych w wysokości 5% rocznie. Ilość złożonych zapisów pobiła rekordy zainteresowania obligacjami PCC Rokita. Złożono 967 zapisów łącznie na ponad 64 mln zł. Redukcja sięgnęła ponad 53%. Oferującym był Dom Maklerski BDM S.A., tworzący konsorcjum z Biurem Maklerskim Alior S.A., Domem Maklerskim Banku Handlowego S.A., Domem Maklerskim mBanku, Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A.

– Inwestorzy od lat obdarowują nas swoim zaufaniem. Zakończona właśnie emisja kolejny raz dała dowód uznania dla PCC Rokita jako emitenta – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.

Bardzo dużego zainteresowania papierami dłużnymi PCC Rokita trudno nie łączyć ze starannością, z jaką emitent pielęgnuje swoje relacje z inwestorami. W szczególności z inwestorami indywidualnymi.

„Nie ma w Polsce chyba drugiej spółki, która tak mocno stawia na relacje z inwestorami indywidualnymi. I relacje te buduje się przez cały czas. A nie na przykład tylko przy okazji emisji akcji, czy obligacji. I takie podejście przynosi efekty.” Rynek Obligacji

PCC Rokita regularnie wysyła swoim inwestorom newslettery, factsheety, kwartalnik PCC Chem News, publikuje prezentacje wynikowe. Spółka sukcesywnie też udoskonala swoje raporty okresowe. Motto przewodnie tych działań: transparentny, przyjazny i na bieżąco przekaz o tym, co ważne. W październiku br. ponad 200 uczestników gościło na piątej edycji Dnia Inwestora. Dzień Inwestora, czyli doroczne święto Inwestorów, którzy zaufali PCC Rokita i zdecydowali się na powierzenie jej swojego kapitału.

Kolejna udana emisja obligacji PCC Rokita jest ponowną weryfikacją atrakcyjności spółki, jak i oferowanych przez nią walorów.

– Nasza oferta została pozytywnie oceniona przez rynek. Dla większości Inwestorów to atrakcyjna alternatywa dla produktów bankowych – stwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA. Przejawem dużego zainteresowania PCC Rokita jest historycznie rekordowa ilość złożonych zapisów. Łączymy ten fakt także z jakością naszych relacji inwestorskich. Jesteśmy na co dzień do dyspozycji naszych inwestorów, pozostając otwarci na komunikację – uzupełnia.

 

– Warto podkreślić bardzo dobre bieżące wyniki finansowe Emitenta oraz dobre perspektywy rozwoju biznesu w kraju i zagranicą. Bardzo liczymy, że PCC Rokita jako jedna z niewielu spółek przemysłowych umożliwiających inwestorom detalicznym systematyczne lokowanie środków w obligacje korporacyjne będzie dalej aktywna w tym zakresie- stwierdza Tomasz Lalik, Dyrektor Wydziału Bankowości Inwestycyjnej Domu Maklerskiego BDM.

Działająca w branży chemicznej Grupa PCC Rokita rozwija się bardzo dynamicznie. Z roku na rok rosną wyniki finansowe Grupy. Te wypracowane za 2016 rok były na historycznie rekordowo wysokim poziomie. Grupa skutecznie realizuje zapowiadane inwestycje i chętnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami.

Na Catalyst notowanych jest obecnie dziesięć serii obligacji Rokity pochodzących z poprzednich emisji publicznych. W sumie PCC Rokita wyemitowała dotąd obligacje o łącznej wartości ponad 350 mln zł, z czego wartość wykupionych obligacji to 110 mln zł.