Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Dzień Inwestora spółek Grupy PCC bije rekordy zainteresowania

2017-10-07
Piąte spotkanie Inwestorów giełdowych spółek chemicznych PCC Rokita i PCC EXOL, tradycyjnie już miało miejsce na terenie dolnobrzeskiego parku chemicznego.

Piąte spotkanie Inwestorów giełdowych spółek chemicznych PCC Rokita i PCC EXOL, tradycyjnie już miało miejsce na terenie dolnobrzeskiego parku chemicznego. W tym roku spotkanie odbyło się przy historycznie rekordowo wysokiej frekwencji oraz w wyjątkowej scenerii.

Ponad 200 gości z całego kraju zostało podjętych przez organizatorów w budynku hali, gdzie na co dzień spółki prowadzą regularną działalność. Industrialny charakter miejsca spotkania idealnie komponował się z prezentacjami zarządów spółek (PCC Rokita, PCC Exol), podczas których zgromadzeni goście usłyszeli o tym, czym spółki się zajmują, o postępie w realizowanych inwestycjach oraz o bieżącej sytuacji finansowej spółek.

Wizyta na terenie „dolnośląskiego zagłębia chemicznego” niewątpliwie dodała kolorytu spotkaniu. Tu Inwestorzy mogli zapoznać się z instalacjami produkcyjnymi spółek oraz przekonać się o postępie w realizacji kolejnych inwestycji.

Na zakończenie spotkania, już w kuluarach, Inwestorzy mieli sposobność do dyskusji z zarządzającymi spółkami, którzy w Dniu Inwestora pozostawali przez cały czas do dyspozycji Gości.

Jak co roku, możliwość bezpośredniej komunikacji pomiędzy odwiedzającymi a spółkami stanowi największą wartość Dnia Inwestora. Dnia Inwestora, czyli dorocznego święta Inwestorów, którzy zaufali spółkom z Grupy PCC i zdecydowali się na powierzenie im swojego kapitału.

Tegoroczna frekwencja była najwyższą w dotychczasowej historii Dnia Inwestora. Stwarzamy naszym Inwestorom możliwość bycia w centrum zakładu, bezpośredniego kontaktu ze spółkami. – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita. Warto przy okazji przypomnieć, że PCC Rokita była absolutnym pionierem na rynku obligacji detalicznych i od ponad 6 lat regularnie je emituje. W 2016 roku PCC EXOL dołączył do grona emitentów obligacji. W ciągu ostatnich sześciu lat w ramach 19 emisji obligacji pozyskaliśmy łącznie ponad 360 mln zł. Wykupiliśmy obligacje o łącznej wartości ponad 120 mln zł. – stwierdza Rafał Zdon.

Obecnie trwa emisja obligacji PCC Rokita. Tym razem emitent oferuje 5 procentowe, sześcioletnie obligacje. Termin na złożenie zapisu upływa w dniu 10 października. Szczegóły emisji dostępne tutaj.

Akcje PCC Rokita i PCC EXOL są notowane na GPW.

Prezentacja Dzień Inwestora 2017