Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Strefa Formulacji Grupy PCC- nowe narzędzie internetowe dla branży kosmetycznej

2023-08-15

Nowoczesne trendy konsumenckie kształtują kierunki rozwoju branży kosmetycznej, ale mają też wpływ na dostępną ofertę surowców i dodatków do produkcji, które muszą spełniać coraz więcej wymagań. Producenci kosmetyków poszukują inspiracji w projektowaniu i produkcji wyrobów, które chętnie zakupią klienci ze względu na ich cechy użytkowe i zgodność z preferencjami społecznymi i kulturowymi. Gdzie zatem szukać pomysłów na dobre i sprawdzone receptury kosmetyczne? Którzy producenci oferują wysokiej jakości, bezpieczne i nowoczesne surowce?

W odpowiedzi na potrzeby sektora kosmetycznego, w Grupie PCC stworzyliśmy nowe narzędzie multimedialne pod nazwą „Strefa Formulacji”.

Jest to nowoczesna, wirtualna przestrzeń, gdzie znajdziemy ponad 100 gotowych formulacji bazujących na surowcach i dodatkach kosmetycznych, produkowanych na instalacjach Grupy PCC. Wśród dostępnych propozycji gotowych receptur dostępne są min. żele do kąpieli, szampony, balsamy i inne produkty do higieny osobistej. Bazują one na wysokiej jakości środkach powierzchniowo – czynnych, ale też na surowcach pochodzenia naturalnego, które są wolne od GMO czy alergenów, wykazują wysoką biodegradowalność lub mogą być wykorzystywane w produktach wegańskich.

Strefa Formulacji Grupy PCC, to miejsce inspiracji dla nowych producentów, którzy rozpoczynają działalność w branży kosmetycznej, ale też dla pionierów od lat działających na rynku kosmetycznym. W Strefie Formulacji Grupy PCC znajdą oni cały zbiór ciekawych propozycji opartych na zrównoważonych surowcach, opracowanych przez najlepszych ekspertów!

Dział poświęcony kosmetykom, to dopiero początek. Już wkrótce w Strefie Formulacji pojawią się propozycje dla kolejnych branż przemysłowych.

Zapraszamy do Strefy Formulacji!