Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Spółka PCC Exol sygnatariuszem UN Global Compact

2014-08-13

PCC Exol, największy w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej producent surfaktantów, został sygnatariuszem światowej organizacji United Nations Global Compact. Organizacja jest największą na świecie globalną inicjatywą działań na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju.

Głównym celem działań podejmowanych przez United Nations Global Compact jest stworzenie silnej grupy firm społecznie odpowiedzialnych, realizującej projekty o dużym wpływie na rozwój społeczny w ramach koalicji tematycznych. Organizacja zrzesza niemal 8 tys. firm ze 140 krajów na całym świecie.

 – Współpracując z organizacją będziemy dążyć do powiązania działań biznesowych z wyznaczonymi przez nią dziesięcioma podstawowymi zasadami z zakresu ochrony środowiska i zapobiegania zmianom klimatycznym, poszanowania praw człowieka oraz przeciwdziałania korupcji – mówi Mirosław Siwirski, Prezes Zarządu PCC Exol.

Członkowie United Nations Global Compact są zobligowani m.in. do eliminacji wszelkich przypadków łamania praw człowieka przez firmę, efektywnego przeciwdziałania dyskryminacji w sferze zatrudnienia, stosowania i rozpowszechniania przyjaznych środowisku technologii oraz przeciwdziałania korupcji.

Przynależność do organizacji implikuje także obowiązek raportowania działań realizowanych przez członków w  zakresie zrównoważonego rozwoju. Pierwszy kompleksowy raport w tym zakresie spółka planuje przygotować na początku przyszłego roku. – Członkostwo w organizacji naturalnie wpisuje się w strategię PCC Exol w zakresie naszego zrównoważonego rozwoju. Raport będzie przedstawiał rezultaty działań, które faktycznie prowadzimy już od wielu lat – stwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Exol.

UN Global Compact jest inicjatywą Sekretarza Generalnego ONZ. Inicjatywa została ogłoszona przez Kofi Annana w 1999 r. i zainaugurowana w siedzibie ONZ w 2000 r.