Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Ruszyły zapisy na obligacje PCC EXOL

2016-09-05
To druga w tym roku publiczna emisja obligacji PCC EXOL. Spółka z powodzeniem uplasowała jeszcze przed wakacjami transzę serii A1, zamykając w czerwcu ofertę z 60-procentową redukcją.

To druga w tym roku publiczna emisja obligacji PCC EXOL. Spółka z powodzeniem uplasowała jeszcze przed wakacjami transzę serii A1, zamykając w czerwcu ofertę z 60-procentową redukcją. Obligacje PCC EXOL zadebiutowały w lipcu na Catalyst z premią.

Pod koniec sierpnia Grupa PCC EXOL, na czele z giełdową spółką PCC EXOL, zaprezentowała rekordowo wysokie wyniki za pierwsze półrocze 2016 r.

Tuż po wakacjach Spółka ma dla Inwestorów kolejną propozycję, choć nie do końca nową. Emitent oferuje papiery co do warunków tożsame z warunkami pierwszej, czerwcowej emisji. Obecna seria to czteroletnie obligacje serii A2, oprocentowane w wysokości 5,5% w skali roku oraz kwartalnie wypłacane odsetki. Do objęcia jest pula o wartości 25 mln zł.

Zapisy trwają od 2 września do 14 września 2016 r., a przydział nastąpi 15 września 2016 r.

Zapisy można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM.

Pierwszy krok w kierunku emisji obligacji, jak się okazało, był słuszną decyzją. Zachęcił nas też do kontynuowania tej formy pozyskiwania kapitału – mówi Mirosław Siwirski, Prezes Zarządu.

Mamy nadzieję ponownie naszą ofertą zainteresować Inwestorów – stwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu. Jesteśmy konsekwentni w dywersyfikacji źródeł finansowania działalności mając ambicje, aby emisje obligacji wpisać w kalendarz PCC EXOL pod pozycją „zdarzenie cykliczne” – dodaje Rafał Zdon.

Dodatkowe informacje dotyczące emisji obligacji serii A2:

· Ilość oferowanych obligacji: 250 tys.
· Cena nominalna: 100 zł
· Minimalna wartość zapisu: 100 zł
· Oprocentowanie: stałe, w wysokości 5,5%, odsetki wypłacane kwartalnie
· Przydział obligacji: 15 września 2016 r.