Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Prestiżowe Wyróżnienie EcoVadis Gold za zaangażowanie w Społeczną Odpowiedzialność Biznesu dla PCC EXOL SA

2017-10-23

PCC EXOL, największy w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej producent surfaktantów, pozytywnie przeszedł ocenę ekspertów otrzymując złoty poziom za działania CSR. Tym samym znalazł się w gronie ponad 100 sprawdzonych producentów na świecie. Został włączony do globalnego łańcucha dostawców dbających o Społeczną Odpowiedzialność Biznesu (CSR) oraz zrównoważony rozwój.

Zespół EcoVadis oceniający raporty ponad 30 tysięcy organizacji, liczy ponad 300 doświadczonych ekspertów, reprezentujących 40 różnych narodowości. Złoty poziom CSR jest bardzo istotnym i niezwykle prestiżowym wyróżnieniem, przyznawanym za proekologiczny rozwój i osiągnięcia w obszarach dotyczących środowiska, zatrudnienia, uczciwych praktyk biznesowych oraz zrównoważonego łańcucha dostaw.

 – To bardzo ważne dla nas wyróżnienie. Zostaliśmy nagrodzeni za to, że w naszej działalności uwzględniamy interesy społeczne. Nasza troska o środowisko, poszanowanie praw człowieka i etyki zostały docenione – mówi Mirosław Siwirski, Prezes Zarządu PCC EXOL SA.

EcoVadis weryfikuje spółki, które pretendują do bycia akredytowanymi dostawcami produktów do wybranych podmiotów na całym świecie. Statystyki platformy świadczą o wdrażaniu praktyk zrównoważonego rozwoju, zarówno w krajach wysoko rozwiniętych jak i w regionach, które znajdują się na początku drogi do stabilnego wzrostu gospodarczego. Co więcej ocena EcoVadis jest jednym z kilku kluczowych elementów systemów kwalifikacji dostawców firm operujących w różnych sektorach gospodarki na całym świecie.

 – Nasza firma znalazła się w grupie 5% najlepiej ocenionych organizacji na świecie. To cieszy, ale też zobowiązuje – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC EXOL SA.

W gronie graczy rynkowych reprezentujących branżę chemiczną, którzy od lat utrzymują najwyższe wyniki oceny EcoVadis, znajdują się np. takie firmy jak: DuPont, Akzo Nobel czy BASF.