Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

PCC EXOL utrzymuje złoty poziom w ocenie platformy EcoVadis

2023-03-30

Coraz wyższa ocena Spółki jako uczestnika łańcucha dostaw wielu globalnych firm.

Spółka PCC EXOL ponownie utrzymała złoty poziom społecznej odpowiedzialności biznesu przyznany przez analityków platformy EcoVadis.

Dzięki bardzo wysokiej ocenie, znaleźliśmy się w grupie 5% najlepiej ocenionych organizacji na świecie, oraz w grupie 3% najlepiej ocenionych producentów działających w branży kosmetyków i detergentów.

Jako producent chemikaliów zostaliśmy zaproszeni do raportowania na platformie EcoVadis jako uczestnik łańcucha dostaw 56 globalnych firm reprezentujących różne branże przemysłowe.  Należą do nich między innymi: Groupe L’Occitane, Shiseido Company Ltd, L’Oréal, Groupe Rocher, Quaker Houghton, LyondellBasell, DOW, Saint-Gobain, Sika, Azelis, Henkel, Brentag, Solvay, Bayer, Evonik, BASF, Clariant, Merck, Covestro.

Biorąc pod uwagę globalną skalę przedsięwzięcia firmy EcoVadis, PCC EXOL jest jedną z firm chemicznych działających na arenie międzynarodowej, które regularnie dokonują kompleksowej samooceny w ramach działalności na rzecz zrównoważonej produkcji i konsumpcji oraz odpowiedzialności społecznej.

Złoty poziom CSR uzyskany przez naszą Spółkę, jest uznanym wyróżnieniem, przyznawanym za proekologiczny rozwój i osiągnięcia w obszarach dotyczących środowiska, zatrudnienia, uczciwych praktyk biznesowych i etycznych oraz łańcucha dostaw. 

Dziś zespół EcoVadis ocenia raporty ponad 100 000 organizacji ze 170 krajów świata. Statystyki platformy świadczą o wdrażaniu praktyk zrównoważonego rozwoju, zarówno w krajach wysoko rozwiniętych, jak i w regionach, które znajdują się na początku drogi do stabilnego wzrostu gospodarczego. Co więcej, ocena EcoVadis jest jednym z kilku kluczowych elementów procesu kwalifikacji dostawców  firm operujących w różnych sektorach gospodarki na całym świecie.

_______________________________________________________________

EcoVadis to platforma internetowa umożliwiającą przedsiębiorstwom dokonywanie oceny kontrahentów w łańcuchu dostaw. Wykorzystuje autorską metodologię walidacji oraz proste i wiarygodne karty oceny społecznej odpowiedzialności firm reprezentujących różne branże przemysłowe i usługowe. EcoVadis ułatwia przedsiębiorstwom działania na rzecz ograniczania ryzyk i poprawy innowacyjności oraz efektywności w ramach ich sieci logistycznych. Za pośrednictwem platformy EcoVadis raportuje już ponad 100 tysięcy firm wykazujących swoją aktywność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, m.in. po to, aby zwiększyć transparentność i zaufanie między partnerami handlowymi.