Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

PCC EXOL utrzymuje złoty poziom CSR EcoVadis

2021-06-26

Spółka PCC EXOL, największy w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej producent surfaktantów, utrzymała złoty poziom społecznej odpowiedzialności biznesu, przyznany przez analityków platformy EcoVadis. Firma została zaproszona do raportowania na platformie jako uczestnik łańcucha dostaw globalnych firm reprezentujących różne branże przemysłowe.

Złoty poziom CSR jest bardzo istotnym i prestiżowym wyróżnieniem, przyznawanym za proekologiczny rozwój i osiągnięcia w obszarach dotyczących środowiska, zatrudnienia, uczciwych praktyk biznesowych oraz łańcucha dostaw. PCC EXOL jest jedną z kilkudziesięciu firm chemicznych działających na arenie międzynarodowej, które regularnie dokonują kompleksowej samooceny w ramach działalności na rzecz zrównoważonej produkcji i konsumpcji oraz odpowiedzialności społecznej.

To bardzo ważne wyróżnienie potwierdzające naszą wiarygodność w sferze działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Świadczy o spełnianych przez nas najwyższych standardach w zakresie środowiska, poszanowania praw człowieka i etyki – mówi Dariusz Ciesielski Prezes Zarządu PCC EXOL.

Ocena EcoVadis jest jednym z kilku kluczowych elementów systemu kwalifikacji dostawców firm, które operują w różnych sektorach gospodarki na całym świecie. Ułatwia przedsiębiorstwom działania na rzecz ograniczania ryzyk i poprawy innowacyjności oraz efektywności w ramach ich sieci logistycznych. Zespół EcoVadis, liczący ponad 700 doświadczonych ekspertów reprezentujących 50 różnych narodowości, ocenia raporty ponad 75 tysięcy organizacji ze 160 krajów świata. PCC EXOL, między innymi na podstawie wyników tej oceny, jest kwalifikowana jako dostawca surowców kosmetycznych globalnych producentów kosmetyków.

Złoty poziom odpowiedzialności społecznej biznesu to nie tylko dbałość o środowisko i o człowieka. To również zwiększenie naszej transparentności oraz zaufania między partnerami handlowymi. To nobilituje ale i mobilizuje do dalszego działania – mówi Wiceprezes Zarządu PCC EXOL, Rafał Zdon.

PCC EXOL po raz kolejny znalazła się w grupie 5% najlepiej ocenionych organizacji na świecie. Wśród rynkowych graczy z branży chemicznej, którzy od lat utrzymują najwyższe wyniki oceny EcoVadis, znajdują się takie firmy jak: DuPont, Akzo Nobel, Syngenta, Evonic, Saint Gobain, Bayer czy BASF.

Co roku ponad 75 tysięcy firm raportuje za pośrednictwem platformy EcoVadis między innymi po to, aby zwiększyć transparentność i zaufanie między partnerami handlowymi.