Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

PCC EXOL SA złotym sygnatariuszem społecznej odpowiedzialności biznesu

2016-02-25
Spółka PCC EXOL SA, największy w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej producent surfaktantów, otrzymała złoty poziom społecznej odpowiedzialności biznesu przyznany przez kapitułę platformy EcoVadis.

Spółka PCC EXOL SA, największy w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej producent surfaktantów, otrzymała złoty poziom społecznej odpowiedzialności biznesu przyznany przez kapitułę platformy EcoVadis. Zespół oceniający raporty ponad 20 tysięcy organizacji, liczy ponad 300 doświadczonych ekspertów reprezentujących 32 narodowości. Złoty poziom CSR jest bardzo istotnym i niezwykle prestiżowym wyróżnieniem, przyznawanym za proekologiczny rozwój i osiągnięcia w obszarach dotyczących środowiska, zatrudnienia, uczciwych praktyk biznesowych oraz łańcucha dostaw.

Biorąc pod uwagę globalną skalę przedsięwzięcia firmy Ecovadis, PCC EXOL jest jedną z niewielu polskich przedsiębiorstw która dokonała kompleksowej samooceny w ramach działalności na rzecz zrównoważonej produkcji i konsumpcji oraz odpowiedzialności społecznej. Statystyki platformy świadczą o rosnących trendach propagowania i wdrażania praktyk zrównoważonego rozwoju zarówno w krajach wysoko rozwiniętych jak i w regionach, które znajdują się na początku drogi do wzrostu gospodarczego.

„Sukces naszej firmy, jakim jest złoty certyfikat EcoVadis sprawia, że będziemy przykładać jeszcze większą wagę do prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Takie działanie przyczyni się do większego zadowolenia pracowników, poprawy satysfakcji klientów, zacieśnienia relacji z lokalnymi społecznościami, inwestorami i całym otoczeniem, w którym działamy.” – mówi Mirosław Siwirski, Prezes Zarządu PCC EXOL SA.

Istotnym faktem jest, że Spółka PCC EXOL SA znalazła się w grupie TOP 2% dostawców ocenionych we wszystkich kategoriach. Obok graczy rynkowych, którzy również uzyskali najwyższe wyniki oceny EcoVadis i osiągnęli złoty poziom CSR, znalazły się np. takie firmy jak: Oriflame, DuPont, Akzo Nobel, Syngenta, Evonic, Saint Gobain, Coty, Wacker, Toyota, Johnson & Johnson, Coca-Cola Enterprises, L’Oréal, Bayer, Air France-KLM, Centrica / British Gas, BASF, Nestle i Merck. W porównaniu do ubiegłego roku, PCC EXOL SA odnotowała znaczny wzrost punktowy w kilku najbardziej istotnych obszarach zdefiniowanych przez EcoVadis. Należą do nich: zatrudnienie, uczciwe praktyki biznesowe oraz zrównoważony łańcuch dostaw. Spółka uczestniczyła w ocenie platformy EcoVadis już po raz drugi, osiągając w ubiegłym roku srebrny poziom społecznej odpowiedzialności.

Ocena ekspertów Ecovadis jest dla Spółki zewnętrzną formą aprobaty, będącą potwierdzeniem przejrzystości i ciągłego doskonalenia w obszarze promowania zrównoważonej chemii. Profesjonalizm, rzetelność, orientacja na klienta i dążenie do innowacji są istotnymi czynnikami wpływającymi na nasz sukces. Wierzymy, że zrównoważony rozwój jest kluczowym źródłem wartości w dzisiejszym trudnym świecie biznesu – dodaje Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC EXOL SA, zapytany o wartość złotego certyfikatu dla Spółki.

EcoVadis prowadzi pierwszą platformę umożliwiającą przedsiębiorstwom dokonywanie oceny poziomu poszanowania środowiska i potrzeb społecznych przez ich dostawców na całym świecie. Platforma wykorzystuje własną technologię oraz sieć kilkuset ekspertów w celu udostępniania prostych i wiarygodnych kart oceny społecznej odpowiedzialności firm. Karty te obejmują 150 kategorii zakupów, 21 wskaźników CSR i 120 krajów świata. EcoVadis ułatwia przedsiębiorstwom ograniczenie ryzyka i poprawę innowacyjności oraz efektywności w ramach ich sieci logistycznej. Na tej międzynarodowej platformie co roku raportuje ponad 20 tysięcy firm wykazujących swoją aktywność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, m.in. po to aby zwiększyć transparentność i zaufanie między partnerami handlowymi.