Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

PCC EXOL debiutuje na Catalyst

2016-07-20
PCC EXOL w dniu 18 lipca 2016 r. zadebiutowała na rynku Catalyst, wprowadzając na parkiet pierwszą serię obligacji korporacyjnych.

PCC EXOL, spółka chemiczna z Grupy PCC, w dniu 18 lipca 2016 r. zadebiutowała na rynku Catalyst, wprowadzając na parkiet pierwszą serię obligacji korporacyjnych.

Spółka specjalizuje się w produkcji wyrobów chemicznych, wykorzystywanych w produkcji detergentów i kosmetyków oraz w zastosowaniach przemysłowych, zajmując dominującą pozycję w Polsce oraz wiodącą w Europie Wschodniej i Środkowo-Wschodniej. PCC EXOL może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami skonsolidowanymi zarówno po roku 2015 jak i po pierwszym kwartale 2016 roku.

W ramach I Programu Emisji Obligacji PCC EXOL oferowała 200 tys. czteroletnich obligacji serii A1, oprocentowanych na 5,5% w skali roku z odsetkami płaconymi kwartalnie. Oferującym był Dom Maklerski BDM S.A. Prospekt I Programu Emisji Obligacji zachowuje ważność do 10 czerwca 2017 roku, w ramach którego Spółka ma możliwość wyemitowania obligacji o łącznej wartości 180 mln zł.

W dniu debiutu naszych obligacji na rynku Catalyst, jeszcze raz dziękujemy naszym inwestorom za zaufanie – mówi Mirosław Siwirski Prezes Zarządu PCC EXOL S.A.

PCC EXOL z sukcesem uplasowała pierwszą serię obligacji. Chcemy budować naszą pozycję jako emitenta obligacji, systematycznie oferującego papiery dłużne na warunkach atrakcyjnych dla inwestorów indywidualnych – dodaje Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC EXOL S.A