Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Dolnośląska spółka PCC EXOL nagrodzona tytułem „Super Etycznej firmy”

2018-03-28

Chemiczna firma z Brzegu Dolnego znalazła się wśród 9 przedsiębiorstw, które otrzymały to prestiżowe wyróżnienie. Spółka dołączyła do grona największych, „etycznych” liderów biznesowych w Polsce. Wśród nagrodzonych znalazły się również takie firmy, jak Siemens, Citi Handlowy, CEMEX Polska czy Grupa Raben.

Ranking po raz czwarty zorganizował Puls Biznesu. Jego celem jest wyróżnienie firm prowadzących działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej, promowanie tych, którzy postępują etycznie nie tylko wobec klientów, ale także pracowników. Ocena była kompleksowa i dotyczyła wszystkich obszarów działalności. Dużą rolę przywiązywano do zaangażowania społecznego.

Zachowanie jak najwyższych standardów, budowa relacji zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych jest dla nas bardzo ważna. Pamiętajmy, że istotne w biznesie wartości, powinny być zbieżne z tymi, którymi kierujemy się w życiu– mówi Mirosław Siwirski, Prezes Zarządu PCC EXOL S.A.

Świadomość przedsiębiorców jest coraz większa. Przestrzeganie norm etycznych, zasad uczciwej konkurencji są doceniane i mogą stanowić o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstw.

Odpowiedzialne i etyczne zarządzanie, zrównoważony rozwój, to nieodzowne elementy w strategii naszej firmy– mówi Mirosław Siwirski, Prezes Zarządu PCC EXOL S.A.

W rankingu wzięło udział ponad 200 firm, co świadczy o rosnącej roli etyki w biznesie. Organizatorom zależy, aby przyczyniał się on do upowszechniania kultury i podnoszenia zasad prowadzenia biznesu w sposób przejrzysty i z poszanowaniem najwyższych norm etycznych.

Oprócz 9 przedsiębiorstw, które otrzymały ten szczególny tytuł „Super Etycznej firmy”, miano etycznej przyznano jeszcze 17 spółkom.