Kontrast:
A A A A
Rozmiar tekstu:
A A A

Dolnośląska spółka PCC EXOL nagrodzona tytułem „Etyczna Firma 2015”

2016-04-04
Chemiczna firma z Brzegu Dolnego znalazła się wśród finałowej piętnastki, która otrzymała tę prestiżową nagrodę.

Chemiczna firma z Brzegu Dolnego znalazła się wśród finałowej piętnastki, która otrzymała tę prestiżową nagrodę. Spółka dołączyła do grona największych, „etycznych” liderów biznesowych w Polsce. W strategiach tych firm, nieodzowny element stanowi odpowiedzialne i etyczne zarządzanie oraz zrównoważony rozwój. Należą do nich : ArcelorMittal Poland, BAMA LOGISTICS, Bank Handlowy w Warszawie, CEMEX Polska, EDF Polska, Fortum Power and Heat Polska, Grupa Raben, Janssen-Cilag Polska, Johnson & Johnson Poland, Orange Polska, PKO Bank Polski, Provident Polska , Siemens, ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych.

Świat biznesu coraz bardziej dostrzega potrzebę kształtowania i doskonalenia standardów kultury organizacyjnej. Przy zbliżonej cenie i porównywalnej jakości produktów, to właśnie przestrzeganie wysokich norm etycznych może stanowić o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstw.

Celem konkursu „Etyczna firma” jest wyróżnienie firm systemowo prowadzących działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej, opartej o etykę, wykazujących największą aktywność w tym obszarze na tle innych przedsiębiorstw w Polsce. Dodatkowo konkurs pełni rolę edukacyjną, poprzez wskazanie obszarów, w których można podejmować działania związane z promowaniem i egzekwowaniem etycznych postaw w organizacji.
Przyjęta w konkursie metodologia sprawia, że ocena firm była kompleksowa i dotyczyła wszystkich obszarów działania zgłoszonych organizacji.